Kviečiame registruotis į tėvystės programą “Švyturys”

Ši patyriminė-edukacinė programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaikų psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus. Registracija čia

Kokia tai programa?

Programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaiko psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus.
Tėvų-vaikų santykiuose svarbu suprasti abi puses: tiek vaiko jausmus, mintis bei poreikius, tiek patiems tėvams kylančius vidinius išgyvenimus, emocijas, mintis bei turimą patirtį.

Programoje remiamasi mentalizacija grįstos terapijos principais, prieraišumo teorija. Skirtingai nuo įprastų paskaitų, čia teorinė medžiaga yra nuolat derinama su patyrimu: tėvai dalinasi savo pačių asmeniniais išgyvenimais, situacijomis su vaikais. Grupės vedančiųjų ir kitų tėvų palaikymas bei įžvalgos padeda geriau suprasti savo vaiką, jo vidinį pasaulį, pamatyti, kas slypi už jo elgesio ar tam tikrų reakcijų.

Programos autorius yra Gerry Byrne (Jungtinė Karalystė). Lietuvoje programos atsiradimą inicijavo ir jos įgyvendinimu rūpinasi psichologė dr. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė.

Kam skirta? Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie turi vaiką(-ų) iki 12 metų, patys patiria psichologinių sunkumų, susiduria su sunkumais santykiuose su vaikais arba jų vaikai susiduria su emociniais ar elgesio sunkumais. Grupėje gali dalyvauti abu šeimos tėvai (globėjai) arba vienas iš tėvų (globėjų).

Kaip viskas vyks? ,,Švyturio” programa susideda iš 12 grupinių susitikimų (10 tėvų grupėje), kurių kiekvienas truks 2 val. ir bus vedamas dviejų psichologų 1 kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupėms, jūs būsite pakviesti įvadiniam pokalbiui su vienu iš grupės vedančiųjų.

Tėvų grupės prasidės 2023 m. kovo 7 d. ir vyks kiekvieną antradienį 12-14 val. arba 18.30-20.30 val. (priklausomai nuo to, koks laikas tiks daugumai dalyvių).

Susitikimai vyks Vilniuje, Vokiečių g. 18A.

Kaina už vieną susitikimą – 25€, įvadinio pokalbio kaina – 40€. 

Tėvų grupę ves psichologės Ieva Šuipė ir Julija Davidonienė, baigusios “Švyturio” tėvystės programos mokymus pas programos autorių Gerry Byrne ir jo kolegas.

Registracija norintiems dalyvauti grupėje.

Dėl daugiau informacijos, kreipkitės el. p. ieva.suipe@gmail.com

arba tel. 8 618 60796, 8 615 67127

Detalią informaciją apie “Švyturio“ programą (angl. “Lighthouse“) rasite čia.

2 dalių mokymai tėvams su psichologe Ieva Šuipe

I dalis: Vaikų pyktis ir ašaros. Kaip reaguoti ir padėti vaikui išgyvenant stiprius jausmus?

II dalis: Netinkamas vaiko elgesys, agresija. Kas po tuo slypi ir kaip paskatinti vaiką bendradarbiauti?

𝐃𝐚𝐮𝐠𝐮𝐦𝐚𝐢 𝐭𝐞̇𝐯𝐮̨, 𝐭𝐢𝐤𝐫𝐚𝐢 𝐲𝐫𝐚 𝐩𝐮𝐢𝐤𝐢𝐚𝐢 𝐩𝐚𝐳̌𝐢̨𝐬𝐭𝐚𝐦𝐨𝐬 𝐬𝐢𝐭𝐮𝐚𝐜𝐢𝐣𝐨𝐬:

 • Kai vaikas stipriai ir audringai verkia, ko nors negavęs ar nusivylęs;
 • Kai vaikas zyzia, skundžiasi, aikštijasi, yra grubus;
 • Kai erzina brolį ar sesę, kabinėjasi prie jo, užgauna, išlieja savo pyktį;
 • Kai protestuota, ignoruoja mūsų prašymus, yra priešiškas, atsikalbinėja, kai atrodo, lyg specialiai elgiasi taip, kad suerzintų, išvestų iš pusiausvyros;
 • Kai vaikas užsisklendžia, tampa sunkiai prieinamas, tyliai kenčia, bet neprašo pagalbos.

Vaiko netinkamas, sudėtingas elgesys yra pagalbos šauksmas, rodantis, kad kažkur yra užgniaužti sunkūs jausmai, nepatenkinti svarbūs poreikiai.

 • Kaip padėti vaikui ir tuo pačiu palengvinti tėvystės kasdienybę sau? Kaip padėti vaikams susigaudyti savo jausmuose ir mokytis juos išreikšti tinkamais būdais? Kaip reaguoti į vaiko pyktį, verkimą, agresiją?
 • Kas gali padėti mums, tėvams, išlikti ramiems net ir labai sudėtingose situacijose ir kodėl kartais tiesiog nepavyksta?
 • Kaip atskirti, kur yra vaiko norai ar užgaidos, o kur yra svarbūs vaiko poreikiai, kurių svarbu neignoruoti?
 • Kaip paskatinti vaiko bendradarbiavimą, tinkamą elgesį be bausmių, grasinimų, pakelto balso?
 • Kodėl bausmės nepadeda vaikams elgtis tinkamai?
 • Kodėl svarbu brėžti ribas elgesiui, tačiau jautriai ir su empatija priimti jo jausmus ir kaip tą padaryti?

𝐀𝐩𝐢𝐞 𝐯𝐢𝐬𝐚 𝐭𝐚𝐢 𝐤𝐚𝐥𝐛𝐞̇𝐬𝐢𝐦𝐞 𝟐 𝐬𝐮𝐬𝐢𝐭𝐢𝐤𝐢𝐦𝐮̨ 𝐦𝐞𝐭𝐮.

𝐋𝐞𝐤𝐭𝐨𝐫𝐞̇: 𝐈𝐞𝐯𝐚 𝐒̌𝐮𝐢𝐩𝐞̇, vaikų ir paauglių psichologė, VšĮ “Savanoriai vaikams“, žinomos visuomenėje su iniciatyva “Niekieno vaikai“ vadovė.

Jau 8 metus veda mokymus tėvams pozityvios tėvystės temomis, konsultuoja tėvus vaikų auginimo klausimais. Daugiau informacijos apie lektorės mokymus ar laidas, kuriose yra kalbėjusi, galite rasti čia: https://mes-tevai.lt/

𝐃𝐀𝐓𝐀: 2022.11.30 ir 2022.12.07 (du trečiadienius iš eilės);
𝐋𝐀𝐈𝐊𝐀𝐒: 18 – 20.30 val. (paskaita + klausimai/atsakymai);
𝐕𝐈𝐄𝐓𝐀: Online, paskaita vyks per Zoom programą. Prisijungimas bus atsiųstas diena prieš paskaitą, registruojantis paskaitos dieną, prisijungimą atsiųsime 1 valandą prieš paskaitą;


𝐊𝐀𝐈𝐍𝐀: dviejų dalių paskaitų kaina – 35 Eur. Norintiems turėti galimybę perklausyti įrašą +10 Eur.

Nuo 11.22 d. kaina už paskaitas kils.

𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐈𝐉𝐀 𝐈𝐑 𝐁𝐈𝐋𝐈𝐄𝐓𝐀𝐈 (mokant paypal: juste.navalinske@gmail.com 36,20 Eur arba 46,20 Eur):

https://forms.gle/Zx4Yfw6Fv8T3oJLf9

𝐀𝐫𝐛𝐚: https://shortest.link/7jqe

Apie vaikų pyktį, priešgyniavimą ir kas po tuo slypi? Kaip reaguoti ir padėti vaikui?

Norinčius sužinoti daugiau, kaip padėti vaikams su jų sunkiais jausmais, kaip taisyti vaiko netinkamą elgesį ir suprasti vaiko poreikius, kviečiame į 2 dalių mokymai tėvams su psichologe Ieva Šuipe lapkričio 30 ir gruodžio 7 d. (online).

Iš kur atsiranda piktas, protestuojantis, priešgyniaujantis vaikas? Kaip reaguoti, kaip padėti vaikui, apimtam stiprių jausmų?

Mes, tėvai, ne visada žinome, kad pyktis ir agresija, tai ne tas pats. Pyktis yra jausmas, kuris neišvengiamai kyla mums visiems ir yra gerai pykti. Agresija – tai elgesys, kurį dažniausiai reikia stabdyti.

Pyktis yra išorinis, išvestinis jausmas. Jis – tarsi ledkalnio viršūnė, kurią matome. Po pykčiu dažniausiai slypi gilesni dalykai: jausmai, kuriuos ne taip lengva parodyti ar net suprasti. Ir taip yra ne tik vaikams, bet ir mums – suaugusiems. Dažniausiai po pykčiu slepiasi tokie jausmai, kaip baimė, skausmas, nusivylimas, bejėgystė. O pyktis yra tarsi mūsų gynyba, apsauga nuo tų baisesnių jausmų.

Jeigu mes jaučiamės nesaugūs išreikšti tuos gilesnius jausmus arba nesusigaudome, kas su mumis vyksta, tai dažniausiai demonstruojame pyktį, o jeigu pyktį turime dėl kokių nors priežasčių užgniaužti, jis virsta į agresiją. Tas vyksta ir su mūsų vaikais. Skaityti toliau