Kviečiame registruotis į tėvystės programą “Švyturys”

Programa yra skirta stiprinti tėvų-vaikų ryšį, padėti tėvams geriau suprasti vaiko psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus.

Tėvų-vaikų santykiuose svarbu suprasti abi puses: tiek vaiko jausmus, mintis bei poreikius, tiek patiems tėvams kylančius vidinius išgyvenimus, emocijas, mintis bei turimą patirtį.

Programoje remiamasi mentalizacija grįstos terapijos principais, prieraišumo teorija. Skirtingai nuo įprastų paskaitų, čia teorinė medžiaga yra nuolat derinama su patyrimu: tėvai dalinasi savo pačių asmeniniais išgyvenimais, situacijomis su vaikais. Grupės vedančiųjų ir kitų tėvų palaikymas bei įžvalgos padeda geriau suprasti savo vaiką, jo vidinį pasaulį, pamatyti, kas slypi už jo elgesio ar tam tikrų reakcijų.

Programos autorius yra Gerry Byrne (Jungtinė Karalystė). Lietuvoje programos atsiradimą inicijavo ir jos įgyvendinimu rūpinasi psichologė dr. Lina Gervinskaitė-Paulaitienė. Daugiau informacijos apie “Švyturio“ programą (angl. “Lighthouse“) rasite čia.

Kam skirta? Į tėvystės programą kviečiame tėvus, kurie turi vaiką(-ų) iki 12 metų, patys patiria psichologinių sunkumų, susiduria su sunkumais santykiuose su vaikais arba jų vaikai susiduria su emociniais ar elgesio sunkumais. Grupėje gali dalyvauti abu šeimos tėvai (globėjai) arba vienas iš tėvų (globėjų).

Kaip viskas vyks? ,,Švyturio” programa susideda iš 12 grupinių susitikimų (10 tėvų grupėje), kurių kiekvienas truks 2 val. ir bus vedamas dviejų psichologų 1 kartą per savaitę. Prieš prasidedant grupėms, jūs būsite pakviesti įvadiniam pokalbiui su vienu iš grupės vedančiųjų.

Tėvų grupės prasidės 2023 m. kovo 7 d. ir vyks kiekvieną antradienį 18.30-20.30 val.

Susitikimai vyks Vilniuje, Vokiečių g. 18A.

Kaina už vieną susitikimą – 25€, įvadinio pokalbio kaina – 40€. 

Tėvų grupę ves psichologės Ieva Šuipė ir Julija Davidonienė, baigusios “Švyturio” tėvystės programos mokymus pas programos autorių Gerry Byrne ir jo kolegas.

Registracija norintiems dalyvauti grupėje.

Dalyvių ir vedančiųjų atsiliepimai apie grupę:

“Esu dėkinga, kad turėjau progos sudalyvauti šioje tėvystės programoje. Esu dalyvavusi jau ne vienuose “tėvystės kursuose”, nes visuomet atrodo, kad nepakanka žinių ir įgudžių. Ir žinokit, su tokia mintim gyvenant, tų žinių tikrai nepakanka.

Bet per šią programą manyje įvyko lūžis. Jis ne buvo apie tai, kad reikia keisti įsitikinimus, tai atėjo šalia, tuo pačiu metu. Bet jis buvo apie tai, kaip išmokti suprasti save ir kitą (savo vaiką, savo vyrą ir kitus). Nors visą gyvenimą galvojau, kad aš tai moku, ir tikrai, kitus suprasti ir mentalizuoti man no big deal… bet o kaip su savimi? vaikais? Įjungiam automatą, įjungiam savaime suprantama, viskas čia aišku, aš tikrai žinau, ir neduodame erdvės išbūti su jausmais nei sau, nei vaikams, slopiname juos, užspaudžiame.

Kiekvieną antradienį išsinešdavau labai daug. Daugiausia tai buvo apie buvimą čia ir dabar, įdėmų klausymąsi, buvimą saugioje erdvėje, buvimą suprastu, mokymąsi sau duoti laiko ir erdvės. Kas kart išėjus iš susitikimo, kaip aš mėgau vadinti “anoniminių tėvelių” grupės, jaučiausi įkvėpta ir lengviau stebėdavau ir priimdavau savo šeimą bei save, jausmus, emocijas. Ar galiu sakyti, kad dabar jau viską žinau ir moku? Oi tikrai ne, ir kiek klystu… bet, yra žymiai lengviau.

Tikrai rekomenduoju užsirašyti į šią programą mamoms, kurios jaučia perdegimą tėvystėje, TAIP ir toks būna! Ir tėčiams, kurie sako “nes aš taip pasakiau”. Arba niekada nesupranta savo vaikų, kodėl gi jie taip elgiasi ir ne kitaip, ir kodėl jie tokie neišauklėti?“ Karina Lomeckė, “Švyturio“ programos dalyvė

“Gimę vaikai dažnai pažadina mumyse mūsų pačių vaikystės patirtis. Galime jaustis lyg atsivėrus Pandoros skryniai, kurios nebegalime uždaryti. Pyktis, bejėgystė, skausmas, ilgesys, emocinis alkis – tik dalis emocijų, kurių mažiausiai tikimės laukdami savo kūdikio, bet kurios gali palengva atsėlinti ar su trenksmu užplūsti visai nelauktai. O dar tas visas jas lydintis stiprus kaltės jausmas… „Švyturio“ programoje bandome susipažinti ir su savo vidiniais vaikais, suprasti, kokią savo vaikystės patirtį atsinešame tapdami tėvais. Kokius savo vaikystės „vaiduoklius“ kartais pamatome vaikuose, ir kaip tie vaiduokliai trukdo suprasti mūsų vaiko jausmus ir poreikius, kaip jie trukdo kurti gerą santykį su vaiku. Jautriai apgalvota psichologo Gerry Byrne sukurta 12 susitikimų programa „Švyturys“ žingsnis po žingsnio veda į savo vidinio pasaulio ir emocinių patirčių tyrinėjimą, o grupės formatas leidžia pasijusti pamatytam, suprastam, sulaukti šilto palaikymo iš tuo pačiu nelengvu tėvystės keliu keliaujančių kitų grupės narių.“

rašo Julija Davidonienė, psichologė, viena iš “Švyturio“ grupės vedėjų

“Man asmeniškai ši programa pačiai buvo “Švyturys”- tas, kuris nušviečia, jog tu esi toks ne vienas, ir va štai tau grupė, kuri “šviečia” savo šviesa, kviesdama atsiverti, būti priimtai ir suprastai. Visiems tėvams, kurie norės išbandyti šią programą, patariu nusiteikti jog tai nėra vaiko elgesio koregavimo-patarimų programa, tai – programa apie pačius tėvus. Ką man ji davė? Ramybę, bendrystę, suvokimą, kad tu ne vienas toks/tokia, kad tavo vaikai kaip ir visi kiti vaikai, tik reikia mokėti tai įsisąmoninti, matyti ir girdėti savo vaikus. Po programos aš visai kitaip žiūriu į savo mažamečius, stengiuosi kiek tai yra įmanoma – “pamatyti” ką savo elgesiu jie man “sako”, išlikti rami ir atliepti vaiko “kalbą”. Ar tai pavyksta visuomet? Oj, tikrai ne, bet po susitikimų tu savęs nekaltini, nes dauguma tėvų kalba apie tai, kad susivaldyti ne visuomet išeina, bet mes stengėmės ir, panašu, kad visi kartu progresavome. Linkiu visiems tėveliams išbandyti šią programą, nes kiekvienas tikrai ras ir išsineš sau naudingos informacijos ir bendrystės jausmą.“

Edita Andrulionė, “Švyturio“ programos dalyvė

Registracija į programą čia

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s