Tėčiui, auginančiam dukrą

man-863085_1920

Esame turbūt ne kartą girdėję pasakymą, kad sūnui tėtis – pirmasis herojus, dukrai – pirmoji meilė. Tėčio santykiai su dukra turi didžiulės įtakos, kaip ji vertins save, kokias vertybes puoselės ir kokį partnerį pasirinks gyvenime.

15 svarbių dalykų, ką turėtų žinoti kiekvienas tėtis, auginantis dukrą:

1. Jai labai reikia tėčio meilės

Jūsų meilė dukrai kur kas svarbesnė nei pinigai ar dovanos. Šie dalykai niekada neatstos pokalbių ir laiko praleisto su ja. Nieko nėra svarbesnio dukrai nei tėtis, kai kalbame apie pasitikėjimą savimi ir saugumą. Vienas dalykas, dėl kurio ji turi būti 100% tikra, tai kad tėtis ją myli nepaisant nieko. Nepraleiskite progos jai pasakyti, kaip ją mylite.

2. Tai, kokį ji pasirinks gyvenimo partnerį, labai priklauso nuo tėčio

Jei tėtis dukrai buvo geras vaikystėje, ji pasąmoningai ieškos partnerio panašaus į tėtį. Jeigu tokio tėčio mergaitė neturėjo, tikėtina, kad jai bus labai sudėtinga rasti gerą vaikiną ir sukurti su juo stiprius, pasitikėjimu grįstus santykius. Tėčių dukrytės būdamos mažos dažnai sako, kad kai užsaugs, susituoks su savo tėčiu arba panašiu į jį. Jeigu tai esate girdėjęs iš savo dukters, vadinasi esate tikrai nuostabus tėtis jai.

3. Klausykite jos muzikos

Galite mėgti ar nemėgti muzikos, kuri jai patinka paauglystėje. Tačiau jeigu pažinsite jos pomėgius, turėsite daug daugiau bendro apie ką kalbėti. Leiskite jai įjungti savo mėgiamą muziką, kai važiuojate kartu automobiliu. Mėgaukitės laiku su ja. Vienaip ar kitaip, tai netruks amžinai – nespėsite pastebėti, kaip ji vairuos savo, ar dar blogiau – savo vaikino automobilį.

4. Atminkite, kad ji stebi, kaip elgiatės su jos mama

Tai turbūt pats reikšmingiausias dalykas šiame sąraše. Visada rodykite savo vaikams, kad mylite jų mamą ir vertinate jūsų santuoką. Kvieskite žmoną į pasimatymus, išvykite savaitgaliui kur nors dviese. Vaikai turi matyti, kad pirmoje vietoje jums yra jų mama, ne mažiau svarbi, nei jie. Tai vaikus moko gerbti ir vertinti jų mamą ir apskritai formuoja teigiamą požiūrį į santuoką.

5. Stenkitės išlaikyti artimą ryšį su dukra, ypatingai kai ji tampa paaugle

Paauglystės laikotarpis yra sudėtingas daugeliui tėvų ir vaikų. Nepaisant iššūkių susijusių su jos brendimu, pasikeitusiu elgesiu, stenkitės išlaikyti emocinį ryšį su ja. Būkite šalia, kai jai reikės jūsų patarimo, domėkitės jos naujienomis, pomėgiais, vaikinais. Ji turi jaustis mylima ir gerbiama – nesvarbu jai penkeri ar penkiolika.

6. Sportuokite kartu, skatinkite ją domėtis sveika gyvensena

Užrašykite ją į sporto būrelį dar ankstyvoje vaikystėje, išmokykite ją daryti prisitraukimus ir leiskite kuo daugiau laiko žaisdami gryname ore. Ji turi žinoti, kad būti mergaite tai nereiškia būti silpna ar vaikščioti tik su puošniomis suknelėmis.

7. Kuo dažniau leiskite laiką visa šeima

Organizuokite šventes, išvykas, keliones. Vieni reikšmingiausių visų vaikų prisiminimų iš vaikystės – tai smagus laikas praleistas kartu su šeima. Šiais prisiminimais pasirūpinti yra jūsų, kaip tėčio, privilegija ir pareiga.

8. Mokykite ją, kad duoti yra kur kas svarbiau negu gauti

Nutinka kažkas įspūdingo kai vaikai suvokia, kad visas pasaulis nesisuka vien apie juos. Ne visada ji turi tikėtis pagalbos iš kitų, kartais turi palikti paskutinį pyrago gabalėlį kitam. Aiškinkite jai, kad gyvenimas pasidaro gerokai gražesnis kai padedi kitam, kad kartais gyvenime svarbiau laiku atsitraukti nei laimėti. Ir turbūt pati svarbiausia pamoka – kad visi turime teisę klysti, bet suklydę, turime pripažinti savo klaidą ir ją ištaisyti.

9. Visada dalyvaukite svarbiausiuose jos gyvenimo įvykiuose

Visi turime reikšmingų ir neatidėliotinų darbų, bet pasistenkite sudalyvauti svarbiausiuose savo dukters gyvenimo įvykiuose – mokyklos koncerte, sporto varžybose. Visada pagirkite ją už pastangas, nesvarbu, koks to rezultatas. Kai turite iš kažko rinktis, dėliokite savo prioritetus protingai: visada galite atsisukti ir peržiūrėti futbolo rungtynes, kurias praleidote, bet savo dukters vaikystės iš naujo neatsuksite.

10. Kai esate namie, išjunkite mobilųjį telefoną

Viena didžiausių šiuolaikinių tėčių (ir mamų) klaidų – tai, kad jie toliau dirba, grįžę namo. Tokiu atveju, nors ir fiziškai esame šalia, bet nesame kartu su savo vaikais. Praleiskite kokybiško laiko su savo dukra: pažaiskite, paskaitykite ar padūkite – ji laukė jūsų visą dieną. Greitai ateis toks metas, kai jai jūsų taip nebereikės.

11. Išmokite surišti jai plaukus

Daugelis mano, kad šukavimas, nagų kirpimas ir kita priežiūra yra tik mamos pareiga. Nebūtinai. Reikia mokėti tą daryti ir tėčiams ir būti pasiruošus tiems atvejams, kai liksite vieni ir nebus kitos išeities. Be to, mergaitei tai yra svarbi pamoka, kad vyrai yra ne tik stiprūs, bet gali būti ir švelnūs.

12. Leiskite laiką dviese, tik judu

Šis patarimas yra ne tik apie nedalomą dėmesį, kuris vaikams ypatingai svarbus, tačiau ir apie tai, kad tėtis gali parodyti dukrai, koks ypatingas gali būti pasimatymas. Išeikite kur nors dviese: pavakarieniauti, į kiną. Atidarykite jai duris, leiskite išsirinkti patiekalą, pasakykite komplimentą. Tokie momentai moko mergaitę, kaip vyras turi elgtis su moterimi.

13. Paaiškinkite jai, kad išorinis grožis nėra viskas

Tėtis yra tas žmogus, kuris turi parodyti dukrai, kad vidinis grožis yra tai, kas yra svarbu, o ne išorinis. Ne jos išvaizda, o jos asmenybė, pasitikėjimas savimi ir savęs vertinimas yra tai, dėl ko ji daug pasieks gyvenime.

14. Nebijokite pasakyti “atsiprašau“

Mes visi žmonės ir visi suklystame, ne visada ištęsime duotus pažadus. Jeigu žinote, kad buvote neteisus, atsiprašykite. Nesijaudinkite, tai jūsų vertės jos akyse nesumenkins. Greičiau atvirkščiai – sustiprinsite ryšį su dukra ir perduosite vieną svarbiausių gyvenimo pamokų.

15. Nepraleiskite jos vaikystės!

Laikas leikia nenusakomu greičiu. Tad mėgaukitės savo laiku su dukra, kol jai jūsų taip reikia, mėgaukitės savo, kaip tėčio, vaidmeniu ir nepraleiskite nė vienos svarbios akimirkos!

Pagal užsienio spaudą išvertė ir adaptavo Ieva Šuipė.

2 komentarai “Tėčiui, auginančiam dukrą

  1. ieskokitemoters 2 kovo, 2016 / 9:32 am

    Šį straipsnį reikia atsispausdinti ir prisiminti kasdien! Puikiai sudėlioti akcentai.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s