Brolių seserų santykiai – seminaras Klaipėdoje

Kai galvojame apie daugiau nei vieną vaiką šeimoje, dažnas mūsų mintyse kuria tokį ar panašų svajonių vaizdą: vaikai kartu smagiai žais, paguos vienas kitą užsigavus, apkabins ir priglaus. Kai jie užaugs, jų keliai galbūt išsiskirs, bet jie dažnai susitiks ir bendraus, nes broliškas ar seserų ryšys liks stiprus amžinai. Dažnai galvojame, kad vaikams dovanojame draugą visam gyvenimui. Tačiau kažkur apie pirmus metus, o galbūt dar prieš gimstant naujajam vaikeliui, dauguma tėvų pradeda suvokti, kad viskas ne taip paprasta, kaip atrodo. Tad kviečiame į susitikimą, kuriame kalbėsime apie:

I dalis “Mane verčia nuo sosto“:

  • Kaip ruošti vyresnįjį vaiką/vaikus brolio ar sesers gimimui dar nėštumo metu?
  • Kaip turėtų elgtis tėvai broliui ar sesei gimus?
  • Kokie yra svarbiausi dalykai norint sukurti gražių santykių prielaidas nuo pat pradžių ir parodyti vyresnėliui, kad jis mylimas, reikalingas ir svarbus?
  • Dažniausiai kylančios problemos ir kaip jas spręsti: regresija, kūdikio žindymas, migdymas, pykčio priepuoliai ir pan.

II dalis “Padedame vaikams draugauti“:

  • Koks tėvų elgesys mažina vaikų nesutarimus, o koks didina konkurenciją tarp jų?
  • Kištis į vaikų konfliktus ar ne?
  • Kaip mokyti vaikus taikiai spręsti nesutarimus?
  • Dažniausiai kylančios problemos ir kaip jas spręsti: dalijimasis, muštynės ir pan.

Pasidalinsime su Jumis žiniomis, kurios yra paremtos daugybe tyrimų, mokslu pagrįstais įrodymais, kokie yra pagrindiniai dalykai, leidžiantys užauginti emociškai sveiką, mokantį kurti sveikus santykius, atsakingą, pagarbų, autentišką, savimi pasitikintį žmogų.

Suprantame, kad ne mažiau svarbu yra pasidalinti žiniomis ir įrankiais su tėvais, kurie leistų jiems nusiraminti, atsipalaiduoti, pasilengvinti savo tėvystę ir tuo pačiu susigrąžinti džiaugsmą į vaikų auginimą. Nes vaikams visų pirmiausia reikia laimingų tėvų – turbūt svarbiau už viską vaikams yra jausti, kad jų tėvams su jais gera ir smagu!

LEKTORĖ: psichologė, Mes – tėvai tinklaraščio autorė bei trijų vaikų mama Ieva Šuipė (daugiau čia: https://mes-tevai.lt/about/)

Keletas nuorodų į lektorės straipsnius, laidas brolių seserų santykiu tema:

KAM SKIRTA: tėvams, auginantiems vaikus nuo 0 iki 10 metų amžiaus: labiausiai orientuotas į laikotarpį, kai brolio ar sesers dar laukiama ar jis/ji neseniai gimęs/-usi, tačiau tinka ir paaugusių vaikų tėvams

KADA: seminaras vyks 2019 m. gruodžio 7 d. 10 – 17 val. (su 1 val. pertrauka 13-14 val.)

KAINA: 40€/asm. Dalyvaujant porai, antram žmogui taikoma 50% nuolaida (viso 60 €). Į kainą įskaičiuotos kavos/arbatos pertraukos.

Rekomenduojame dalyvauti abiejose dalyse, tačiau galima dalyvauti ir vienoje. Dalyvaujant 1 dalyje, kaina – 20€/asm. (30€/porai).

VIETA: Viešbutis “Old Mill Conference“, Žvejų g. 20, Klaipėda.

BŪTINA REGISTRACIJA, kadangi vietų skaičius ribotas: https://forms.gle/QqsjXQpxJ37owRNS8